Joomla 3.2 Template by Justhost Complaints

Pilatus B4 4,5m

Celolaminátový Old-timer Pilatus B4 je mezi modeláři stále velmi oblíben. Jeho žádanost spočívá v jednoduché a robustní konstrukci, která umožňuje snadný přístup k elektronice v trupu a v jeho letových vlastnostech při termickém a svahovém létání i při akrobacii.

Trup Pilatuse B4 je skořepinové konstrukce, tvořené vrstvami skelného laminátu. Díky teto konstrukci je model schopen absorbovat velké množství energie. Kabina je standardně vybavena sedačkou. Na přání zákazníka může být kabina vybavena nadstandardně, tj. mít potahy na sedačku, vypolstrované bočnice trupu, řídící páky, palubní desku, mikrofon a mapu. Překryt se otevírá na dvou závěsech do boku tak, jak je tomu u skutečného letadla.

Konstrukci křídla Pilatuse B4 je sendvičová skořepina složená z laminátu a sendvičového materialu Herex. Nosník se skládá z rovnoběžných skelných vláken. Stojina je tvořena sendvičem z laminátu a pěnové výplně. Balanční křidélka jsou vyrobena společně s křídlem a jsou zavěšena na textilní pásce. Spojení křídla s trupem je řešeno jako u skutečných větroňů, tedy prodloužením nosníku křídla. Během pevnostní zkoušky bylo zjištěno, že křídlo modelu odolává až násobku zatížení N=20.

Pilatus B4 je vybaven vzdušnými brzdami Schempp-Hirth, pevným přistávacím podvozkem a vypínačem vlečného lana. Model je standardně opatřen původní imatrikulací skutečného větroně. Na přání zákazníka lze změnit barvu nebo celé označení modelu.

Model může být upraven na motorovou verzi osazením Elickerovou výklopnou jednotkou o velikosti 18 palců. Na přání zákazníka můžeme trup modelu pro instalaci pylonu pouze připravit, tj. vyřezat do trupu otvor a osadit jej dvířky, nebo můžeme jednotku kompletně nainstalovat.

Pilatus B4 se základním vybavením vyžaduje osazení sedmi (7) servopohony, tj. výškovka, směrovka, křidelka, brzdy a vypínač vlečného zařízení. Jeden (1) servopohon navíc pak vyžadují funkce vypínání vlečného lana a výklopné jednotky, pokud je model upraven na motorovou verzi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

Maloobchodní cena s DPH

Model č. Vybavení Cena + 21% DPH
APKPIL Brzdy, pevný podvozek, CZK 49848,-
APKPIL  C Brzdy , zatahovací podvozek, vypinač vlečného lana, nadstandartní kabina CZK 53000,-

* Požadujete-li informace o cenách nadstandartního vybavení a příslušenství, či chcete li si vyžádat náš velkoobchodní ceník a obchodní podmínky, prosím kontaktujte nás na emailové adrese:Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Měřítko: 1:3,3
Rozpětí křídla: 4 500 mm
Délka: 2 000 mm
Plocha křídla: 127,5 dm²
Profil křídla: NACA mod.
Zatížení: 74,5 g/dm²
Při hmotnosti: cca 9 500 g
Zdatnost pilotáže: Pokročilá